top of page

     BOWNOVA TERAPIJA

 

Je zelo nežna, neinvazivna, holistična in zelo učinkovita zdravilna tehnika, ki sodi v energetsko-vibracijske metode, ker pomaga vzpostaviti ravnovesje v fizičnem in energetskem sistemu. Gre za gibe čez mišična vlakna in fascije.
Je ZELO UPORABNA pri bolečih mišicah, okrevanju po poškodbi in operacijah, težavah z vratom, išiasu, glavobolu, utrujenosti, neplodnosti, hormonskih neravnovesjih, PMS-ju, vnetju mehurja, sindromu karpalnega živca, limfnemu zastoju, gripi, zamrznjenih ramenih, teniškem komolcu, želodčnih in ledvičnih težavah, čustvenem stresu, avtizem, kolike pri novorojenčkih, športnikih (sproščena priprava na tekmovanje).
NE IZVAJAM pri osebah obolelih za rakom, diagnosticirana globoka venska tromboza, pri nosečnosti (relativna kontraindikacija).

Nikine izobraževalne novičke

Trenutno v razmišljanju o....

             MASAŽA GLOBOKIH TKIV

 

Je zelo učinkovita metoda za sprostitev zaradi preobremenitve ali fizične travme kronično prizadetih delov telesa. Z masažo obdelujemo mišice in fascije, ki se nahajajo v globlji mišični plasti in do katerih ne pridemo z običajnimi masažnimi tehnikami. Zelo je priporočljiva za osebe, ki imajo hude bolečine ali so utrpele telesne poškodbe ter za udeležence zahtevnih fizičnih del (športniki, fizični delavci).
UPORABLJA SE za vrsto mišično-skeletnih bolezni in okvar:
- pri adhezijah, ki omejujejo gibljivost
- pri brazgotinah
- pri kroničnih bolečinah
- za boljše okrevanje po poškodbah (rana mora biti dobro zaceljena v 1 letu)
- pri težavah s slabo telesno težo
- pri fibromialgijah (zunajsklepni revmatizem)

KONTRAINDIKACIJE (ne izvajam)
vsa vnetja in kožne bolezni; povišana telesna temperatura (gripa, angina, ker poslabšamo stanje); pri hemofilikih (nevarnost krvavitve); pri novotvorbah, malignih tumorjih, tuberkulozi; pri težjih mentalnih stanjih; pri svežih in odprtih ranah;pri svežih zlomih, izpahih ali zvinih; krčne žile; tromboza; težja ledvična obolenja; diabetes; večjih obrokih ali večji količini zaužitega alkohola, pri resnejših obolenjih potrebujemo dovoljenje zdravnika, po operacijah: večje 12 mesecev, manjše 6 mesecev, brazgotina mora biti POPOLNOMA ZACELJENA.
RELATIVNE KONTRAINDIKACIJE (delno se izvaja)
osebe s psihičnimi težavami, akutna bolečina v križu ali v vratu, bolniki s karcinomom
NOSEČNOST
nevarnost spontanih splavov v prvem tromesečju, nevarnost prezgodnjega poroda v zadnjem tromesečju, izogibam močnim pritiskom na stegnu in hrbtu

 

                    KINEZIOTAPING

 

Trakovi dajejo oporo in stabilnost sklepom in mišicami, pri tem nima negativnega vpliva na cirkulacijo in obseg gibanja (ne omejuje gibanje). Uporablja se za zdravljenje bolečine, preventivno vzdrževanje ekstremitete v pravilnem položaju (npr. sključena rama-s trakovi povečamo ramo v pravilen položaj) in za zdravljenje edema. Naloga mišic ni samo gibanje telesa, ampak tudi nadzor pretoka venskih in limfnih sokov, nadzor telesne temperature, zaradi tega nepravilno delovanje mišic povzroča različne vrste simptomov. Kineziotaping se UPORABLJA ZA ZMANJŠANJE BOLEČINE IN VNETJA MIŠIC, UTRUJENOST MIŠIC IN ZA PODPORO MIŠICE V GIBANJU V ČASOVNEM CIKLU 24UR/DAN.
INDIKACIJE
- sklepne težave
- mišične težave
- otekline
- hematomi
- po operativnih posegi (rana mora biti dobro zaceljena)
Trakovi kot metoda zdravljena je še posebej priporočljiva
PO OPERATIVNIH POSEGIH,saj:
- zmanjša možnost vnetja
- zmanjša bolečino
- skrajša čas rehabilitacije
- zmanjša oteklino, hematome
- zmanjša mišične krče
- poveča obseg gibljivosti

KONTRAINDIKACIJE (NE IZVAJAM)
- odprte rane
- nezaceljene brazgotine
-nevrodermatitis
- psoriaza oz. luskavica
- novonastale nediagnosticirane novotvorbe
- alergija na akril

                            ŠPORTNA MASAŽA

 

Namenjena rekreativcem kot vrhunskim športnikom. Tehnike športne masaže se osredotočajo na posebne mišične skupine, aktivne v posameznem športu. Tehnike so oblikovane tako, da segrevajo in mehčajo mišična tkiva, ravnajo mišična vlakna, pomagajo pri hitrejšem celjenju poškodb in pospešujejo izločanje odpadnih snovi iz mišice.
Športna masaža je namenjena pri pripravi in ohranjanju športnikove forme, preprečevanju in odpravi možnih poškodb, izboljšanju psihofizičnega stanja, vzpostavitvi normalnega, nebolečega gibanja in koordinacije ter povrnitvi funkcionalnega stanja pred poškodbo.
bottom of page